banner isbank

TÜRKİYE ŞAMPİYONU VE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ BOLU' DAN.


T E B R İ K L E R !

(CM) EFE METEHAN YAVUZ

FİNAL SIRALAMASI

AKIN ÖZSAKALLIOĞLU

FİNAL SIRALAMASI
efemetehanyavuz akinozsakallioglu

yeniSatrançta Türkiye’nin şampiyonları belli oldu. Türkiye İş Bankası’nın ana sponsoru olduğu Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 21 - 26 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya Kemer' de düzenlenen ve Türkiye’nin 81 ilinden 7'den 77'ye her yaş grubundan toplam 2 bin 810 sporcunun hamlelerine sahne olan dev şampiyonada ‘Türkiye Şampiyonları’ belli oldu.

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasına Bolu' dan 17 sporcu katıldı.

12 Yaş Genel Kategorisinde yarışan CM Efe Metahan YAVUZ 9 maçta 7,5 puan toplayarak 218 sporcu arasından TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmuştur.

17 yaş genel kategorisinde yarışan Akın ÖZSAKALLIOĞLU 9 maçta 6,5 puan toplayarak 45 sporcu arasından TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ olmuştur.

17 yaş genel kategorisinde yarışan Okan ÖZSAKALLIOĞLU 9 maçta 5,5 puan toplayarak sekizinciyle eş puanla 45 sporcu arasından TÜRKİYE ONUNCUSU olmuştur.

Sporcularımız Efe Metehan YAVUZ ve Akın ÖZSAKALLIOĞLU milli takım havuzuna girmeye hak kazanmışlardır. Sporcularımızı başarılarıdan dolayı tebrik eder, Bolu' ya ve satranç camiasına yaşattıkları bu gurur ve onurdan dolayı çok teşekkür ederiz.

(CM) Efe Metehan YAVUZ ve Akın ÖZSAKLLIOĞLU' na milli sporcu olarak ülkemiz adına yarışacakları yarışmalarda başarılar dileriz. Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarında yarışan diğer sporcularımızı da gösterdikleri çaba ve emeklerinden dolayı tebrik ederiz.