banner isbank

Satranç Haberleri

Babalar Günü Kutlu Olsun!


babalar gunu

Mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmemiz ve topluma faydalı bireyler olabilmemiz için ömrünü bizlere adayan, hayatımızın her anında fikrine ve desteğine ihtiyaç duyduğumuz, varlığı ile kendimizde güç bulduğumuz saygıdeğer babalarımızın 'Babalar Günü' kutlu olsun.


 ....Bolu Satranç İl Temsilciliği...


Türkiye Genelinde MEB ve TSF Tarafından Düzenlenen Yarışmada İlkokul Kategorisi Şiir Dalında Ceylin Efsa PERÇİN Beşinci Oldu. TEBRİKLER!


yeniMilli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu şiir yarışmasında 588 eser arasında beşinci olan ilimiz öğrencisi Ceylin Efsa PERÇİN' e ödülü Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Yusuf CENGİZ tarafından takdim edildi.

ceylin odul ceylin odul_1 ceylin odul_2
Ceylin Efsa PERÇİN 'in Şiiri ve Diğer Sonuçlar

Devamını oku...

1. Kademe Antrenör (Yardımcı Antrenör) Kursu Tamamlandı.


AntrenorlukGerede ilçesinde 13-14 ve 19-20-21 MAYIS 2017 tarihlerinde düzenlenen "1. Kademe Antrenörlük (Yardımcı Antrenör) Kursu" tamamlanmıştır. Antrenörlerimizi tebrik eder, satranç eğitimlerinde başarılar dileriz.

SONUÇLAR


2017 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvaları Finallerinde Bolu Rüzgarı Esti.


15Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvaları finalleri 23 - 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Çorum' da gerçekleştirildi. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen küçük ve yıldız takımların şampiyonluk coşkusu nefesleri kesti. Bolu satrancı Türkiye Takım Satranç Finallerinde izler bıraktı. Yıldızlar takım satranç turnuvasında yarışan Köroğlu Satranç Kulübü Yıldızlar takımı oyunucusu Okan ÖZSAKALLIOĞLU 1.Masa ikincisi olmuştur. Küçüklerde Efe Metehan YAVUZ'un takımı da turnuvayı beşinci olarak tamamlamıştır. Küçükler Takım Satranç Final Turnuvası başhakemliğini ulusal hakemlerimizden Yücel YILDIRIM yapmıştır. İl hakemlerimizden Muzaffer DÜGEL de sektör hakemi olarak görev yapmıştır. Ayrıca Küçükler Takım Satranç Turnuvasında itiraz kurulu başkanlığına ulusal hakemlerimizden Akın ATEŞ, üye olarak da satranç antrenörü Levent TÜMER seçilmişlerdir. Turnuvuda yarışan tüm sporcularımızı kutlar, daha nice başarılar dileriz.  TURNUVA SAYFASI

TURNUVADAN KARELER

BOLU KÖROĞLU SATRANÇ KULÜBÜ KÜÇÜKLER BOLU KÖROĞLU SATRANÇ KULÜBÜ YILDIZLAR
kucukler kucuklertur1 yildizlar yldzlartur1

Devamını oku...

19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası Sona Erdi.


odultoreni19mayisGHSİM ve Bolu Satranç İl Temsilciliğinin düzenlediği "19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası" 20 Mayıs 2017 tarihinde Bolu Solmaz Ahmet Baysal Öğretmen Evinde yapılan ödül töreni ile son buldu. 7-8-9 Yaş, 10-11-12 Yaş ve 13 Yaş ve Üzeri Kategorileri olmak üzere 3 kategoride düzenlenen turnuvada derece yapan sporcular madalyalarını aldılar. Turnuvada Batman, Bolu, Düzce, İstanbul, ve Sakarya olmak üzere 5 ilden 86 (64 Erkek + 22 Kız) sporcu yarışmıştır. Turnuvada derece yapan ilk 10 sporcuya madalya verilmiştir. Turnuvada yarışan tüm sporcuları kutlar gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür ederiz.

Ödül Töreni;
19-20 Mayıs 2017 tarihlerinde 7-8-9 Yaş, 10-11-12 Yaş, 13 Yaş  ve Üzeri Kategorilerinde 45 dakika + 30 saniye/hamle eklemeli tempoyla oynanan 19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvasında 3 kategoride derece yapan sporcularımız;

Devamını oku...